Altay Şükrü Yılmaz

Kimdir?

Altay Şükrü YILMAZ, Kayseri doğumlu İş İnsanı, Mentor, Yazılımcı. Türkiye'nin önde gelen Yazılım şirketlerinden Bixcod Yazılım'ın Yönetim Kurulu Başkanı, Dünyadaki ve Türkiye'deki Acenteleri birleştiren Diswonder'ın ( Bixwon Turizm A.Ş. ) Co-Founder ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı'dır. Çocukluk arkadaşı Ömer KAYA ile birlikte Bixcod Yazılımın kurucu ortaklarıdır.

10+ Yıl

Deneyim

Sosyal

 • @altay

 • @altayy38

 • @altaysukru

 • @altaysukru

 • @altaysukru

 • @altaysukru

Yazılıma Başlaması

Altay Şükrü YILMAZ, Kayseride doğduktan sonra ailesi ile birlikte İstanbul'a yerleşti ve çocukluk hayatı boyunca yazılıma merak saldı ve kendini geliştirdi. İlk projesini 13 yaşında geliştiren Altay Şükrü, ardından birçok ufak çaplı projelerde bulunduktan sonra 2013 yılında Alan Adı, Hosting satışı ile başladığı Web Yazılım dünyasında birçok projede yer aldı. Web otomasyonları için daha hızlı yazılım geliştirmeyi sağlayacak Altxpan Framework'ünü hayata geçirdi. Her seferinde Admin Paneli, Kullanıcı arayüzü ve veritabanı ile uğraşmak yerine bu framework sayesinde herşey otomatik bir şekilde oluşturulabilir, ardından yazılım kodları da otomatik olarak oluşarak yazılımcıya nasıl kullanılacağına kadar bilgi vererek kullanmasını sağlayan bu framework aynı zamanda hataları da gösterebilmektedir.

Mentor Hayatı

Birçok yazılım projesinde bulunduktan sonra yazılım geliştirici olmak isteyenler için özel eğitimler ve altyapılar hazırlayarak insanların yazılımda kendini geliştirmesiniz sağladı. Altay Şükrü YILMAZ'ın sayesinde birçok kişi C, C# ve PHP dilinde eğitim alarak aktif olarak şirketlerde ve projelerde çalışmaktadır.

Kurumsal

 • Bixcod Yazılım

  Yönetim Kurulu Başkanı

 • Bixwon A.Ş

  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Sosyal Medya

Sosyal medya hesapları üzerinden yazılım ve girişimcilik eğitimleri vererek daha fazla kişinin yazılım ve girişimcilik alanında kendisini geliştirmesini hedeflemektedir.

Bixcod Yazılım

Bixcod Yazılım firmasını 2019'da kurduktan sonra birçok büyük çaplı projede yer almıştır. Bixcod Yazılım Dünyanın birçok ülkesine yazılım hizmeti sunmaktadır. İngiltere, ABD, Hollanda, Almanya, Fransa, İspanya başta olmak üzere birçok ülkede yazılım geliştirme hizmetleri yapmaktadır. Türkiye ve Dünyada birçok yazılım ve otomasyon projesinde yer almış bu alanda Yazılım Mimarileri geliştirerek oluşturmuş olduğu altyapılar ile çoğu yazılımcının projeler hazırlanmasına ve projeler teslim etmesine katkısı olmuştur.

Altay Şükrü Yılmaz

İş İnsanı
Bixcod Yazılım
Doğum Yeri
:
Kayseri
Organizasyon
:
Bixcod Yazılım
Website
:
Millet
:
Türk
Yaşadığı Yer
:
İstanbul